Минулої п’ятниці у ЦКД «Гірник» відбувся святковий концерт з нагоди Дня  працівників гірничодобувної та металургійної промисловості. Це свято давно стало традиційним для мікрорайону Пологи-5. Навіть більше того, це свято можна по праву назвати родинним, бо не одне покоління пологівців самовіддано працювало та працює на цьому підприємстві.

Тож, святкували у три заходи. Спочатку відбулася урочиста частина, під час якої працівники підприємства приймали привітання на свою адресу та почесні, а головне, заслужені грамоти. Потім на ганку клуба для дітей організували цікаву розважальну програму з конкурсами та різноманітними вікторинами. І завершальним акордом вечора стала святкова дискотека, на яку завітали не тільки працівники «Мінералу», а й усі бажаючі жителі міста. Пропонуємо згадати, як це було, завдяки репортажу наших кореспондентів.

Концертну програму вітальною промовою розпочав генеральний директор підприємства Василь Валерійович ТИМОШЕНКО.

«Вітаю всіх із професійним святом і, в першу чергу,  хочу згадати тих людей, які працювали в часи заснування нашого підприємства, які його піднімали, а також тих, хто в далекому 1941-му році пішли на фронт захищати свою Батьківщину. А це  240 працівників,  з яких 115 не повернулися додому. Хочу згадати 90-ті роки, коли по Україні в цілому,  і в Пологівському районі зокрема, багато підприємств закрилося. Але мінералівці вистояли. І навіть сьогодні, коли наша країна переживає складні часи, коли на нашій землі йдуть бойові дії, «Мінерал»  працює, розвивається, платить податки. Ми своєчасно виплачуємо заробітну плату. Підсумовуючи роботу підприємства за перше півріччя,  хочеться сказати, що ми не просто виконали, а навіть перевиконали ті завдання, які стояли перед нами. Перевиконали і видобуток,  і реалізацію. Це дозволило нам вдруге підняти заробітну плату в цьому році. Всього з початку року заробітна плата на підприємстві в середньому зросла на 32%, по  основних професіях –  більш, ніж на 50%. Іноді доводиться чути від людей, що «Мінерал» розпродують, хочеться зазначити, що ми продаємо лише те обладнання, яке вже не будемо використовувати, яке вже своє відпрацювало. Натомість ми закуповуємо нове обладнання. В цьому році придбали новий екскаватор. В серпні гірники вже отримають новенький бульдозер. У минулому році купили новий навантажувач, в залізничному цеху додатково збудували залізничні ваги, зараз робимо капітальний ремонт колій. Наша ціль – збільшити обсяги продажу своєї продукції та створити додаткові робочі місця. Ми над цим працюємо, але поки що одним із головних завдань, які поставив перед собою, як керівник такого потужного підприємства – це зберегти колектив, щорічно збільшувати заробітну плату та створити максимально сприятливі умови для наших працівників. Бажаю всім нам впевненості у завтрашньому дні та стабільності

Святкові накази на сцені оголосили начальник відділу праці і заробітної плати Анатолій Миколайович Кувіка та голова профкому «Товариства «Гірничодобувна компанія «Мінерал» Михайло Іванович Терешок, згідно якого:

Нагороджено почесною грамотою за сумлінну працю  та з нагоди свята:

Дядюру  Євгенія Олександровича – машиніста екскаватора ;

Мартиніса   Володимира Юрійовича – начальника зміни;

Ковтуна Сергія  Васильовича – електрогазозварника;

Місецького Віктора Петровича  – машиніста навантажувальної машини;

Поповича Володимира Олександровича   – машиніста бульдозера;

Кравченка  Олександра Васильовича – маркшейдера кар’єру;

Галаша Станіслава Івановича – машиніста тепловозу;

Орловського Віктора Станіславовича – слюсаря по ремонту;

Іванова Ігоря Юрійовича – електромонтера СЦБ;

Кравченка Артура Володимировича   – водія автотранспортних засобів;

Ткаченка Олексія Васильовича – водія автотранспортних засобів;

Буренка Миколу Івановича  – машиніста компресорних установок;

Погребняка Юрія Федоровича – машиніста крана;

Понеділок Олександра Олександровича  –дозувальника;

Мащенка Олександра Миколайовича   – старшого стрільця;

Булавінова Геннадія Володимировича – стрільця;

Семененка Івана Івановича електрослюсаря;

Гагу  Івана Васильовича  – електрослюсаря;

Калашник Світлану  Володимирівну – лаборанта;

Довбія Миколу Миколайовича  – столяра;

Дудку Миколу Михайловича  – тракториста – машиніста;

Шингур Віру Володимирівну  – кухаря;

Борщевську Ірину Олексіївну  – фельдшера;

Бойко Олександра Володимировича  – головного енергетика.

На Дошку пошани занесені справжні професіонали, невтомні трударі: Павло Миколайович  Довбій – майстер з ремонту технологічного устаткування; Сергій  Вадимович Максименко –  машиніст екскаватора; Володимир Ігорович Бортнік –  електрогазозварник; Ольга  Володимирівна Четверікова,  –  геолог кар’єру; Володимир Іванович Цикало –  машиніст тепловоза; Володимир  Олександрович Арап – монтер колії; Володимир  Леонідович Кущ – водій автотранспортних засобів; Микола  Іванович Кишка – водій автотранспортних засобів; Олег Миколайович Хижній – начальник цеху; Віктор Миколайович Ільченко – майстер зміни; Денис Вікторович Данілов – стрілець; Олександр  Михайлович  Дабіжа – електрослюсар; Римма Миколаївна Зарічна – контролер якості; Олена Іванівна Мазур – прибиральник; Анна Вікторівна Садова – начальник юридичного відділу.

На свято завітали поважні гості, перші особи міста, району і не тільки.

Найкращі побажання висловив голова Пологівської районної державної адміністрації Артур Євгенович Крупський та нагородив Подякою від Обласної державної адміністрації за високий професіоналізм, сумлінне виконання посадових обов’язків, вагомий внесок у розвиток підприємства:

Банаєва Володимира Миколайовича – слюсара-ремонтника;

Буряка Володимира Леонідовича – водія автотранспортних засобів

Почесною грамотою від районної державної адміністрації за високий професіоналізм, сумлінне виконання посадових обов’язків, вагомий внесок у розвиток підприємства:

Ярохіна Андрія Олександровича – машиніста бульдозера;

Дудку Сергія Миколайовича – водія навантажувача.

Голова Пологівської районної ради Олександр Петрович Покутній привітав та нагородив Почесною грамотою від Запорізької обласної  ради за вагомий внесок у розвиток підприємства, багаторічну сумлінну працю:

Мамаджанову Світлану Сергіївну – головного бухгалтера;

Косьміна Миколу Петровича – машиніста насосних установок.

 Почесно грамотою від Пологівськоїї районної ради за високий професіоналізм, сумлінне виконання посадових обов’язків, вагомий внесок у розвиток підприємства:

Танковського Олександра Григоровича – машиніста екскаватора;

Жука Руслана Олексійовича – токаря

 Міський  голова Юрій Анатолійович Коноваленко привітав та нагородив  Почесною грамотою від Пологівської міської ради за вагомий внесок у розвиток підприємства, багаторічну сумлінну працю:

Воронянського Василя Олексійовича – машиніста тепловоза;

Прокопенка Валерія Миколайовича – стрільця

Поздоровити особисто славних гірників приїхав депутат Верховної ради сьомого скликання Олександр Іванович Дудка:

«Шановні працівники «Мінералу», дорогі ветерани праці, вітаю вас із професійним святом. Приємно, що цілі династії працюють на підприємстві, також приємно, що підприємство активними темпами розвивається, йдуть регулярні відрахування в бюджет. «Мінерал» – це гордість Пологівщини, всього запорізького краю та України в цілому. Я впевнений, що у вас є завтрашній день!», – сказав, вітаючи гірників, Олександр Іванович.

 З найкращими побажаннями на свято завітав депутат обласної ради Іван Іванович Чесноков.

Протягом двох годин зі сцени лунали слова привітання  для працівників.

Варто відзначити, що гордістю підприємства є молоде покоління гірників, які  одними з перших проходили службу за мобілізацією. Це  Олександр Олександрович Артюх,  Едуард Сергійович Гараніч, Володимир Володимирович Донець, Максим Анатолійович  Жуковський, Сергій Анатолійович Лютий, Володимир Юрійович  Мартиніс, Олександр Якович Савченко, Олександр Миколайович Сарака. На сьогоднішній день проходять службу за мобілізацією в лавах Збройних сил України Євген Іванович Садовий  та Віталій Іванович Хвостик.

Своїми виступами радували «іменинників» учасники зразкового хореографічного ансамблю «Золотий ключик» під керівництвом Алли Карпенко, виконавці Наталія Самойлик та Віктор Корольов, вокальний  колектив «Ремікс», дитячий театральний колектив під керівництвом Людмили Галаш та інші артисти Пологівщини. Свято вдалося на славу.

Гірничодобувна галузь  займає одну з ключових позицій в економіці держави  та її розвитку. Тож низький уклін вам, наші невтомні трударі, за вашу самовіддану та наполегливу працю на благо розвитку нашої славної Батьківщини! Стабільності вам, мінералівці!