Видобуток корисних копалин ведеться за допомогою екскаваторів ЕКГ, крокуючих екскаваторів ЕШ-10/70, ЕШ-13/70 і роторними гірничодобувними комплексами ЕРМ. Після видалення порожніх порід каолін і глина видобуваються з надр роторним способом з наступним завантаженням у залізничні вагони і думпкари.

Здобуті каолін, глини і пісок транспортуються з кар’єру для подальшої переробки на ділянку подрібнення вогнетривкої глини і в цех формувальних сумішей, а також, до складу готової продукції або безпосередньо до споживачів. У цеху формувальних сумішей каолін висушується до вологості 1% або 10% і подрібнюється. Глина висушується до вологості 8%, подрібнюється, і, при необхідності, активується спеціальними модифікаторами. Пісок збагачується шляхом промивання і просіювання. Продукція ТОВ «Гірничодобувна компанія Мінерал» відвантажується навалом або в особливо міцних мішках вагою одна тонна.

Обладнана сучасним обладнанням лабораторія контролює кожен етап процесу виробництва і гарантує відповідність усім вимогам, що пред’являються до продукції даного типу. Співробітники лабораторії працюють в постійному контакті з клієнтами і активно беруть участь в дослідницьких програмах і програмах розвитку виробництва.

Веде ТОВ «Гірничодобувна компанія Мінерал» і активну діяльність по збереженню навколишнього середовища. Після видобутку корисних копалин здійснюється засипка використаного простору. Ділянки, які розроблялися, рекультивуються землі передаються для подальшого використання в сільському господарстві.